İÇME SUYUNDA ESKİ HATALAR TEKRARLANMASIN

Çelikhan 26 Ekim 2021 17:01
Videoyu Aç İÇME SUYUNDA ESKİ HATALAR TEKRARLANMASIN
A
a

Çelikhan'da içme suyu şebekesi yenileme çalışmaları sürerken, vatandaşlar yeni şebekeden tarım arazisi sulaması yapılmaması konusunda gereken önlemlerin alınmasını istiyor.

         Çelikhan'da özellikle yaz aylarında yılladır devam eden içme suyu sorunun çözülmesi için yapılan alt yapı çalışmaları devam ederken, sitemize açıklamalarda bulunan vatandaşlar; bazı hemşehrilerimizin geçmişte olduğu gibi içme suyuyla tarımsal sulama yapmaması için gereken önlemlerin alınması konusunda yetkililerin gereken tedbirleri alması gerektiğini ifade etti.

         Ayrıca Çelikhan Belediyesi tarafından geçmişte yapılan duyuruda 1 Ekim'de yeni şebekeye su verileceği, bu nedenle abonelerin yeni bağlantılarını yapmaları gerektiği belirtilmiş, ancak aradan geçen zamana rağmen bazı mahallelerde yeni şebekeden su akmaması sebebiyle abonelerin mağduriyet yaşadığı ve hem eski şebeke, hem de yeni şebekeye aynı anda bağlantı yaptığı için çeşitli sorunların olduğu ifade ediliyor.

Sitemize açıklama yapan vatandaşlar, yeni su şebekesinin ne zaman faaliyete geçeceği konusunda açıklama yapılarak, mağduriyetlerin önüne geçilmesini talep ettiklerini belirttiler.
1000
icon
Tarafsız siyaset 27 Ekim 2021 00:01

Çelikhanda yaşamadığım için Rabbime şükürler olsun. memleket rezil olmuş

0 1 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir