ÇELİKHAN'LILARA CEZAEVİ YOLU GÖRÜNÜYOR

Çelikhan 16 Mayıs 2019 08:01
Videoyu Aç ÇELİKHAN'LILARA CEZAEVİ YOLU GÖRÜNÜYOR
A
a

2 Yıl önce çıkarılan Tütün yasasının yürürlüğe girmesine 2 aydan az bir zaman kalması, başta Çelikhan halkı olmak üzere tüm Adıyaman dağ köylerini ve tütün ile geçimini sağlayan yüz binleri tedirgin ediyor.

Yasanın yürürlüğe girme tarihi olan 2 Temmuzun yaklaştığını belirten çiftçiler, kooperatif yönetmenliğinin daha çıkmadığını, kooperatiflerin nasıl olacağı konusunda bir belirsizlik oluğunu ve bu belirsizliğin üreticileri oldukça tedirgin ettiğini belirtiyorlar. Yasa mevcut haliyle yürürlüğe girdiği takdirde tütün ticareti yapanlar 3 ile 6 yıl arasında hapis cezasına çarptırılacak.

CHP milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin konuyu TBMM’de gündeme getirdiğini, ancak iktidar partisinin konuyu ele almadığı sürece bir sonucun çıkmayacağını bildiklerini belirten üreticiler, belirsizliğin ekonomilerini ciddi manada etkilediğini ve bu durumun açığa kavuşması için zamanın kalmadığını belirttiler.
Kooperatif konusunun netlik kazanması ve gerekli yönetmeliklerin hazırlanması adına hiç olmazsa sürenin en az 2 yıl daha uzatılması gerektiğini kaydeden üreticiler, iktidar partisinin Adıyaman milletvekillerinin üzerine düşeni yapması ve yasanın yürürlüğe girmesini erteletmeleri gerektiğinin altını çizdiler.
Tütünün Çelikhan’ın can damarı olduğunu bilmeyenin olmadığını belirten üreticiler, milletvekillerinin bir an önce TBMM gündemine konuyu taşımalarını ve süreyi uzatmalarını istediler.
 
1000
icon
☮️ 18 Mayıs 2019 15:59

Ne kadar güzel haber bir Çelikhan lı olarak çok mutlu oldum diğer seçimde %100 oy veririz inş bu sefer üretici için idam cezası gelir... Biz hak ettik.. Adıyaman da bu yasa için eylem yapılırken Çelikhan halkı eylem yapanlar için vatan haini ilan ediyor lar dı.. İşini kaybeden eylem yaptı hain ilan edildi eşi kaybeden yaptı hain ilan edildi en sonunda ekmeğini elinden aldı senin için de eylem yaptı hain ilan ettiniz... Ee Çelikhan halkı da biraz ağaç kabuğu yemeyi öğrensin o zaman...

3 1 Cevap Yaz
tarafsız siyaset 18 Mayıs 2019 00:51

Bugün duyduğum en güzel ve en kötü haber.

1 1 Cevap Yaz
.:. .:. .:. 16 Mayıs 2019 17:21

Çelikhanlılara değil, "Çelikhan tütünü" adıyla para kazanıp Çelikhan'ın tütününü almayan ve satmayan tütün alıcılarına cezaevi yolu görünüyor. 2 senedir bu alıcıların sahtekarlıkları yüzünden Çelikhanlı kimse 1 kilo tütün satamadı.Hatay, İran tütününü getirtip doğrayıp Çelikhan tütünü diye satıyorlar.Yeni tütün yasasıyla belki bu dolandırıcılık son bulur ve Çelikhanlılar da yasal güvence altında tütünlerini satabilirler.

1 5 Cevap Yaz
kimse kusra bakmasın 16 Mayıs 2019 09:08

kimse kusra bakmasın iyi oluyor önümüzdeki dönem ilçeden kendilerine daha yüksek oy çıkar yazık vallah

2 3 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir