Aydın'dan tütün üreticilerine sevindirici haber

Çelikhan 7 Haziran 2020 20:30
Videoyu Aç Aydın'dan tütün üreticilerine sevindirici haber
A
a

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "İzinsiz tütün ticareti yapanlara uygulanacak 3 yıldan 6 yıla hapis cezasının ertelenmesi için teklifimizi verdik"

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın da içinde bulunduğu milletvekilleri, bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapanlara uygulanan hapis cezasının 1 yıl ertelenmesi için kanun teklifi verdi.

Aydın, yaptığı açıklamada, AK Parti olarak tütün üreticilerin daha önce olduğu gibi yine yanlarında olduklarını kaydetti.

Kıyılmış sarmalık tütün yaparak satış yapan Adıyaman üreticileri, Ahmet Aydın’ın sosyal medyadan duyurduğu haber ile sevindi. Aydın, AK Parti milletvekillerinin imzasıyla, cezanın 1 Temmuz 2021’den sonra uygulanması için TBMM’ye kanun teklifi verdiklerini söyledi.

Aydın, "Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadın tütün ticareti yapanlara uygulanan cezai hükümleri 1/7/2021 tarihine erteleyen, bazı kanunlarda ve 399 sayılı KHK’da değişiklik yapılması hakkında kanun teklifini TBMM başkanlığına sunduk. İzinsiz tütün ticareti yapanlara uygulanacak 3 yıldan 6 yıla hapis cezasının ertelenmesi için teklifimizi verdik."ifadelerini kullandı.

Kaynak : P.H.A.
1000
icon
Halil 11 Haziran 2020 11:49

Tütün ureticileri bu habere gerçekten seviniyor mu? Kalıcı bı cozum sunmayan bu girişimlerin hiçbir faydası olmayacağını bilmenize rağmen böyle güzel başlıklarla kendinizi kandırmaya devam edin ya da Çelikhan ilçesinin hak ettiği değeri bulması artık sürekli korkuyla yaşamak yerine ne yaptığını ne yapacağını bilmesi için milletin vekillerine bu işi çözmeleri gerektiğini hatırlatın. Geçici değil kalıcı çözümler için...

0 2 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir