TEMA Vakfı Gönüllüleri Şanlıurfa'da Buluştu

Doğa-Yaşam 4 Mayıs 2015 12:45
Videoyu Aç TEMA Vakfı Gönüllüleri Şanlıurfa'da Buluştu
A
a

TEMA Vakfı, Şanlıurfa Bölgesel Gönüllü Toplantısı'nı 2 Mayıs Cumartesi günü Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenledi.

 

 

 

 

Toplantıya TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Asar, Doç. Dr. Barış Karapınar, Doç. Dr. Pervin Olgun ve il protokolü katılım gösterdi. Program kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Karapınar İklim Değişikliği ve Gıda Güvenliği konulu seminer vererek gönüllüleri bilgilendirdi.

 

12 ilden İl Temsilcileri, İlçe Gönüllü Sorumluları, Genç TEMA Toplulukları, gönüllüler ve genel merkez çalışanlarından oluşan yaklaşık 210 kişilik katılımla gerçekleşen toplantı, TEMA Vakfı Şanlıurfa İl Temsilcisi Şükrü Gürler'in hoş geldiniz konuşması ile başlayarak Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın konuşması ile sürdü.

 

Konuşmasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da gönüllü sayısında önemli bir artış yaşandığını belirten Ataç, bölgedeki örgütlenmede yaşanan büyümeden memnuniyet duyduklarını ifade etti. Vakfın faaliyetlerinin verimli ve yaygınlaşarak devam etmesi için gönüllülerin desteğine her zaman ihtiyaç duyduklarını aktaran Ataç, Türkiye'nin gönüllülükteki durumuna değindi. Ataç; "İngiltere merkezli Charities Aid Foundation tarafından yayımlanan Dünya Bağışçılık Endeksi’ne göre Türkiye gönüllü faaliyetlere katılımda 135 ülke arasında 132’nci sırada yer alıyor. Gönüllülükte Türkiye dünya sıralamasında sonlarda yer alırken, 2014 yılında 46 bini aşkın gönüllü kazanımı sağlayarak vakıf tarihinin yıl bazındaki rekorunu kırdık. Türkiye'nin dört bir yanında, siz gönüllülerimizin desteğiyle başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarımızı korumak için savunuculuk faaliyetleri yürütüyoruz. Gücünü gönüllülerinden alan bir halk hareketi olarak, tüm bu çalışmalarımızın bizden sonraki nesillere sürdürülebilir bir yaşam bırakmak için hizmet edeceğine inanıyorum. Faaliyetlerimizin hayata geçmesindeki özverili katkılarınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Mardin, Osmaniye, Adana, Malatya, Şırnak ve Mersin illerinden gönüllülerin katıldığı TEMA Vakfı Bölgesel Gönüllü Toplantısı Balıklıgöl gezisi ile sona erdi.

 

 

 

 

Türkiye Çöl Olmasın                                                                                                                     TEMA Vakfı

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir