Sağlık Bakanı Recep Akdağ AssisTT’in Adıyaman’daki yeni çağrı merkezini ziyaret ett

Adıyaman 23 Mart 2017 09:45
Videoyu Aç Sağlık Bakanı Recep Akdağ AssisTT’in Adıyaman’daki yeni çağrı merkezini ziyaret ett
A
a

AssisTT Adıyaman’daki yeni çağrı merkeziyle 550 kişilik ek istihdam sağladı

Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi AssisTT,  Adıyaman’daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye daha istihdam sağlayarak ildeki çalışan sayısını 800’e çıkardı. AssisTT’in Adıyaman’daki yeni lokasyonunu ziyaret eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım’dan gerçekleştirilen yatırım ve  çağrı merkezinin faaliyetleri hakkında bilgi alarak, incelemelerde bulundu. Bakan Akdağ ayrıca, merkezin genç çalışanları ile biraraya gelerek, çağrı yanıtladı. Ziyarete Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın da katıldı.
 
Türk Telekom iştiraki olan ve Türkiye’nin en büyük çağrı merkezi hizmeti sağlayıcı şirketlerinden AssisTT, Anadolu illerinde istihdam yaratma odaklı yatırımlarını sürdürüyor. Bu yatırımlar kapsamında AssisTT Adıyaman’daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye daha istihdam sağlayarak ildeki çalışan sayısını 800’e çıkarttı.  AssisTT’in çağrı merkezini ziyaret eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, lokasyonda incelemelerde bulunarak, merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. AssisTT’in Adıyaman’daki istihdama katkısını değerlendiren Akdağ, çalışanlarla da bir araya geldi. 
 
AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım: “İstihdama ve kalkınmaya destek oluyoruz” 
AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım, Sağlık Bakanı Akdağ’ın ziyareti vesilesiyle yaptığı değerlendirmede Türk Telekom’dan aldıkları güçle Türkiye’nin dört bir yanında çağrı merkezi yatırımı yaparak istihdam yaratmaya devam ettiklerini kaydetti. Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Telekom iştiraki olarak Anadolu'da gerçekleştirdiğimiz yatırımlar bizim için her zaman farklı ve öncelikli oldu. Çünkü Anadolu'da yarattığımız istihdam; bölgesel göçü durdurmanın yanı sıra en değerli varlığımız olan gençlere ve kadınlara iş imkânı yaratıyor. AssisTT olarak Adıyaman’da ilk yatırımımızı 2012 yılında gerçekleştirerek yaklaşık 250 kişiye istihdam yaratmıştık. Yakın dönemde hizmete giren yeni çağrı merkezimizle, yaklaşık 550 kişiye daha ek istihdam sağladık. Böylece AssisTT’in Adıyaman’da yaratığı istihdamı yaklaşık 800’e çıkarmış bulunuyoruz. Ağırlıklı olarak gençlerin ve kadınların istihdam edildiği bu merkezimiz, Adıyaman’ın ekonomisine de önemli katkılarda bulunuyor. AssisTT olarak Türk Telekom’dan aldığımız güçle, ülkemize yatırım yapmaktan ve özellikle gençlere iş imkânı yaratarak istihdama katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
 
Çalışanların yüzde 60’ı kadın
Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerine kurulu AssisTT’in yeni çağrı merkezi 800 kişiye istihdam sağlıyor. Çalışan yaş ortalamasının 27 olduğu Çağrı Merkezi, kadınlara sağladığı istihdam ile de farklılık yaratıyor. Merkezdeki çalışanların yüzde 60’ı kadınlardan oluşuyor.
 
Kaynak : Çelikhan Haber
1000
icon
Demirhan Kıvanç 23 Mart 2017 11:41

Yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Gönül ister ki çağrı merkezi yerine fabrikalar ve üretim tesisleri açılsın. Keşke sağlık bakanımız çağrı merkezi yerine ilaç fabrikası açabilseydi. Ne yapalım, oylar ADIYAMAN'dan, hizmet ise başkasına... Değerli ADIYAMAN Halkı, hakkını ve hukukunu koru, sana verilen hizmete ve gösterilen değere göre demokratik tavrını belirle.

0 0 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir