Ormanlardaki Atık Şişeler Yangına Davetiye Çıkarıyor

Çelikhan 30 Mart 2022 23:40
Videoyu Aç Ormanlardaki Atık Şişeler Yangına Davetiye Çıkarıyor
A
a

Çelikhan'da ormanlık alanlara atılan içki şişeleri ve kırık cam parçaları, havaların da ısınmasıyla yangına davetiye çıkarıyor.

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde, mesire alanlarına, yol kenarlarına ve ormanlık alanlara kimliği belirsiz kişiler tarafından atılan içki şişeleri, çevre kirliliğine sebep olurken, havaların da ısınmasıyla orman yangınlarına davetiye çıkarıyor.
Karların erimesiyle ortaya çıkan manzara vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Konu hakkında açıklama yapan vatandaşlar, kimler tarafından bırakıldığı belli olmayan bu atıkların hem çevre kirliliğine sebep olduğunu, hem de cam parçalarının mercek görevi yaparak orman yangınlarına sebebiyet verebileceğini belirterek insanların bu konularda daha bilinçli davranması ve çevreyi bu şekilde kirletmemesi gerektiğini ifade etti.
Ayrıca bir grup çevre gönüllüsü tarafından şu ifadelere yer verildi: "Bu çirkin görüntünün ortadan kaldırılması için 1 Nisan cuma günü saat 14:00'te Çelikhan / Malatya yolu mezarlık karşısında buluşalım ve bu çirkin görüntülerden kurtulalım. Sağ duyulu hemşehrilerimizi bekliyoruz."


1000
icon
Merhaba 1 Nisan 2022 07:13

Güncel haberler olsun haftalarca aynı haberler duruyor biraz kendinizi geliştirin

0 0 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir