MHP'de İstifa DEPREMİ!

Çelikhan 12 Temmuz 2021 19:54
Videoyu Aç MHP'de İstifa DEPREMİ!
A
a

Tütün satışına hapis cezası öngören yasayı protesto etmek için Çelikhan ve Adıyaman'da yapılan eylemlerin ardından bazı vatandaşların TUTUKLANMASI üzerine MHP Çelikhan teşkilatından bir çok üye istifa etti.

İstifa eden üyeler adına açıklama yapan MHP Çelikhan Belediye Başkan adayı Abdurrahman YAYLAGÜL:
"Sevgili Çelikhanlılar , değerli tütün üreticisi vatandaşlarımız, 
Bilindiği üzere tütün satışına getirilen hapis cezasını içeren kanun sebebiyle geçtiğimiz günlerde ilçemizin onurlu vatandaşları tarafından onuru , namusu ve şerefi olan ekmeğini yani tütününü korumak amacıyla bir dizi protestolar gerçekleştirilmiş ve haklı isyanlarını gerekli mercilere duyurmak için , çocuklarının geleceği için , ekmeğine uzanan ellere tepki mahiyetinde eylemler içerisinde bulunulmuştur. Sahipsiz memleketimizle maalesef çözüm yönünde uzlaşmak yerine gözaltılar gerçekleştirilmiş ve bu sabah itibarıyla 10 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiğini elemle öğrenmiş olduk. Bunlardan üçünün Çelikhanlı tütün üreticileri olduğunu da hatırlatmak isteriz. Tutuklananlardan birininde halk tarafından seçilmiş olan  MHP belediye meclis üyemiz Mustafa Sonkaya olduğunu belirtmek isterim. 50 yıllık tütün üreticisi olan 66 yaşındaki Abdurrahman amcayı dahi hapisle tanıştırmak isteyen bu denli kararlara karşı yanımızda durmayan , Çelikhan halkını yalnız bırakan 2019 yerel seçimlerinde aday olarak bulunduğumuz hükümetin ittifak ortağı partimiz Milliyetçi Hareket Partisi 'nden il genel meclis üyesi adaylarımız Mustafa Üzümcü , Mehmet Horuz ve diğer üyelerimiz ile beraber topluca istifa etmiş bulunmaktayız . Her zaman, her şartta ve her yerde  halkımızın yanında olduğumuzu ifade ediyor halkımıza saygılarımızı sunuyoruz . Güzel günlerde buluşmak ümidiyle..." 
Mesajını ve istifa dilekçelerini paylaştı.

1000
icon
Tespit 13 Temmuz 2021 14:04

Kürt olup Türkçü faşist bir partiye üye olmak neyin kafası acaba

0 1 Cevap Yaz
Ferhat 12 Temmuz 2021 21:41

Bu insanların hiçbiri esrar yetistirmedi. Gayrımesru hicbir is yapmadi. Ellerinin nasırı, alınlarının teri ile evlatlarına iyi bir gelecek sunmak için çalışan, omuzunda nice yük taşısa da yüreğindeki sevgisi hiç eksilmeyen koca yürekli adamlar. İnsanlar. Ellerinden alınan ekmeği korumak amacıyla legal yollarla seslerini duyurmaya calisan fakat karsiliginda tutuklanan, cezaeviyle tanisan, oy verdigi insanlar tarafindan savunulmayan insanlar. Yazık. Çok yazık. Yaylagul ve arkadaslarini verdikleri tepki icin kutluyorum.

0 4 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir