Vekillerin Çelikhan Ziyareti

A
a
Ak Parti Adıyaman Milletvekilleri Hüsrev Kutlu, Ahmet Aydın ve Mehmet Erdoğan Çarşamba günü Çelikhan’a gelerek vatandaşımızla hasbıhal ettiler. Ziyaret Meclis tatile girdiğinden dolayı yapılan rutin bir ziyaretten öte bir hava vermişti.
 
Milletvekilleri konuşma aralarında sizlere Tayip Erdoğan’ın selamını getirdik cümlesini tekrarladılar. Ancak vatandaşın kendilerine sorduğu sorular karşısında Vekillerin vermiş olduğu cevaplar olaya bakış açımı değiştirdi.
 
Belediye eski Başkanı Mustafa Bulut’un Belediye Başkanı Mehmet Bora’yı kast ederek söylediği “herkes işini yapsın. Bizim işimiz genel işler Belediyenin işi yerel işlerdir. Biz burnumuzu yerel yöneticilerin işine sokmayız. Buna terbiyemiz el vermez. Yerel yöneticilerde başaramadıkları işlerde altında başka neden aramaktan vazgeçmeliler” cümleleri sonrasında konuşan 3 vekilde Belediye seçimlerinden dolayı Çelikhan’ buruk olduklarını ancak bu demek değildir ki Çelikhan’a gelecek olan hizmetlerde aksama olacak. Bu halk genel seçimlerde bizlere inanılmaz destek vermiştir. Yerel seçimlerde ise başka bir partinin adayını seçmiştir. Seçimlerin sonucuna saygıyla bakıyoruz. Bizlere kim projeyle gelirse Çelikhan’ın yararına olacak her çalışma için gerekeni yaparız mesajın veren vekillerden anladığım birazda şuydu;

Biz İlçe teşkilatımızın arkasındayız.”
“Belediye seçimlerini kaybettik diye Çelikhan teşkilatımızla bir sorunumuz yok.”
Çelikhan’da yapılacak genel manada bir iş varsa ilçe teşkilatımızın referansıyla olur mesajını veren Ahmet Aydın’dı.
 
            Aslına bakarsanız Belediye seçimlerini neden kaybettiklerini biliyor gibiydiler. Milletvekili Ahmet Aydın ile yaptığımız özel görüşmede seçimlerin neden kaybettiklerini biliyor gibiydi.(görüşme özel oldu. Yazılmaması şartı vardı)
 
            Ak Parti önümüzdeki yıl kongre sürecine girecek. Mevcut İlçe Başkanı İbrahim Atmaca siyaseti bırakacağını yerel seçimlerden önce söylemişti. Muhtemelen Mustafa Bulut yeni ilçe başkanı olacak. Yönetimden birileri uzaklaştırılacak. Ak parti İl teşkilatı ve Milletvekilleri bu süreci iyi takip etmeleri gerekiyor. Yoksa Başkan Bulut yerel seçimlerdeki hatasını anlamış gibi gözükmüyor. Hatasını görmeden siyasi konjöktürde yoluna devam ediyor. Ve bana göre misyonuna yazık ediyor. Çünkü Mustafa Bulut siyaset sahnesinde dürüst kişiliğiyle biliniyor. Mustafa Bulut’un bu zamana kadar seçimi kaybettiği asıl etkeni çözmemesi ve bildiği gibi devam etmesi Çelikhan siyaseti için bir talihsizliktir.

Not:Yazının devamı var ama ben yazmıyorum. Herkes kendisince bir anlam yüklemesi için...
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir