Celal TOPKAN

Fizik Yüksek Mühendisi, Araştırmacı Yazar, Siyasetçi, XX. Dönem Adıyaman Milletvekili. 1953, Besni / Adıyaman doğumlu. Baba adı Ali, anne adı Ayşe. İlkokulu köyünde okudu. 1968 yılında Besni Ortaokulunu birincilikle bitirdi. Ankara Yenişehir Sağlık Koleji yatılı sınavını kazandı (1958). Haziran 1972 tarihinde Ankara Yenişehir Sağlık Koleji Radyoloji Bölümünü birincilikle bitirdi. 1972-1981 yılları arasında Ankara Hastanesinde Radyoloji Teknisyeni olarak çalıştı. Ankara Hastanesi’nde gece çalışırken, gündüzleri üniversiteye devam etti. 1980’de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1981-1995 arasında Ankara Numune Hastanesi Radyasyon Onkolojisi bölümünde sağlık fizikçisi, Fizik Yüksek Mühendisi, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Sekreteri olarak görev yaptı Celal Topkan, 24.12.1995 genel seçimlerinde CHP’den XX. Dönem Adıyaman Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli, 2 çocuk babasıdır. “Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı” kitabının yazarıdır. Başka kitapları da vardır.

TÜRKİYE’NİN VE ADIYAMAN’IN GELİŞMESİ VE KALKINMASI İÇİN-2

A
a
Çağımız bilgi çağı. Bilgi baş döndürücü hızla gelişiyor. Bilge ve bilgi teknolojilerindeki gelişmeler,  
Yeni ihtiyaçlar ve yeni sorunlar ortaya çıkardı.  
Eski araçlarla ve eski yöntemlerle yeni ihtiyaçlara ve sorunlara çözüm bulmak mümkün olmuyor. 

Değişen ve dönüşen sorunlara ve ihtiyaçlara, bilgi ve projeye dayalı çoğulcu ve katılımcı bir anlayışla, çözümler üretilmesi dönemi başladı.   
Bilgi çağının değişen ve dönüşen gelişmeleri doğrultusunda, halk olarak bizlerde değişmeliyiz. Hak ve sorumluluklarımızın bilincinde ve aktif yurttaş olmalıyız. Haklarımıza sahip çıkmalıyız. Bizimle ilgili alınan kararlarda etkili ve belirleyici olmalıyız. Verdiğimiz verginin nereye ve neden harcandığının hesabını sorabilmeliyiz.   

Siyaset, halka hizmet etmek, halka fayda sağlamak, halkın yaşamını iyileştirmek için yapılan bir iştir.  
Milletvekili, millete hizmet etmek için seçilen kişidir. Millet, kimin kendisini temsil edeceğini ve hizmet edeceğini, en iyi milletin kendisi bilir.  
Milletvekili adaylarını, millet belirlerse ve seçerse, seçtiği milletvekilinden, siyaseti ülkeye ve halka hizmet etmek için yapmasını ister.  

Siyasetin yapılma amacına uygun yapılması, seçilen milletvekilinin siyaseti, halka hizmet etmek, halka fayda sağlamak, halkın yaşamını iyileştirmek için yapılması, ülkenin gelişmesi, kalkınması, zenginleşmesi için, aş ve iş sorunun çözülmesi, ülkenin barış ve barışa kavuşması için milletvekili adaylarının millet tarafından belirlenmesi gerekli ve zorunludur.  

Yurttaşlar olarak bizlerde samimi, dürüst ve şeffaf olmalıyız.  Oyumuzu, bir pazarlık aracı yapmadan kullanmalıyız. Sonrada seçtiğimiz kişilerden şeffaflık ve dürüstlük olmalarını bekleme ve istemeliyiz. Siyaseten verdikleri sözlerini tutmalarını ve yerine getirmelerini istemeli ve takipçisi olmalıyız. 

Ancak o zaman ülke gelişir, kalınır, zenginleşir. Ülkenin ve halkın sorunları çözülür. Ülke ve halk barış ve huzura kavuşur.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

duyurular DUYURULAR
arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir