Liderlerden 19 Mayıs Mesajları

Mesaj 19 Mayıs 2019 02:26
Videoyu Aç Liderlerden 19 Mayıs Mesajları
A
a

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yılı münasebetiyle CHP Adıyaman Mv. Abdurrahman Tutdere, Ak Parti Adıyaman Mv. Yakup Taş, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç birer mesaj yayımladılar.

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere'nin Mesajı:

Yaşasın özgür, bağımsız ve güçlü ve birlikte Türkiye!
 
Bugün, tam 100 yıl önce, 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı o gün.
 
Bugünü, Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olarak kabul ediyoruz. Yüz yıl önce atılan ve var olma mücadelemizi başlatan adım, bugün de bizlere ilham vermeye devam ediyor.
 
Atatürk, bugünü gençliğe armağan etmiştir. Özgür, bağımsız, güçlü ve birlikte kalabilmemizin yolu, gençlerimizden geçmektedir.
 
Günümüzde gençlerimizin huzurunu bozan pek çok sorun olduğunu biliyoruz. Bunlardan biri de işsizlik çemberidir. Ama bu topraklarda gençlerimiz yanımızda olmayı sürdürdüğü sürece asla umutsuz değiliz! Hep birlikte kalmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Bize miras kalan bu ülke için hep birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Biz birlikte olduğumuz sürece, umudumuz ve gücümüz hep yüksek olacaktır. Türkiye gücünü gençlerinden almaya devam edecektir.
 
Dertlerimizin geride kaldığı, gençlerimizin yüzünün güldüğü, birlikte mutlu Türkiye heyecanıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mımızı yürekten kutluyorum.
 
 
 
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TAŞ’IN GENÇLİK BAYRAMI MESAJI:

"Tarih sahnesinden silinmek istenen milletimizin, bağımsız kalacağını ve bağımsızlığını ilelebet sürdüreceğini tüm dünyaya en güçlü şekilde bir kez daha gösterdiği Kurtuluş Savaşımızın fiilen başladığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna uzanan sürecin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs'ın 100. yıl dönümünü ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bu anlamlı gün, sadece yüce milletimizin değil, bütün mazlum milletlerin mücadele azimlerinin de ateşlendiği bir gün olarak tarihin altın sayfalarındaki yerini almıştır. Cumhuriyet tarihimizin miladı olan bu adımla birlikte, milletimizin birliğinin, beraberliğinin ve bir arada yaşama ve ortak değerlerde kenetlenme iradesinin sergilendiği kurtuluş mücadelesi başlatılmış, vatanın bağımsızlığının sağlanması uğrunda büyük bedeller ödenmiş, güçlü bir geleceğin inşası için emsalsiz fedakarlıklar gösterilmiştir. Gençlerimiz ecdadımızın kahramanlık ve fedakarlıklar sonucu bağımsız kılarak bizlere emanet ettiği cennet vatanımızı, ecdadının güvenine layık olarak tarihlerinden aldıkları güç ve ilham ile çok daha ileri noktalara taşıyacaklardır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, kuruluşunun 100'üncü yılında dünyanın ekonomik olarak en büyük ilk 10 ülkesi arasına girme yolunda istikrarlı bir şekilde yürüyen Türkiye Cumhuriyeti'nin bu hedefe ulaşmada en büyük gücü olmaya devam edeceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle Milletimizin, onuruyla yaşama kararlılığının tarihsel simgelerinden olan ve büyük zafere giden yolda ilk adımın atıldığı bu anlamlı günün yıl dönümünde, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum" dedi.


Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, bu cennet vatan uğruna büyük fedakârlıklar göstererek Türk ulusuna bağımsız ve özgür bir ülke bırakan bütün şehitlere ve ebediyete intikal etmiş gazilere şükranlarını sunarak, tüm ulusun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.
Başkan Kılınç, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşinin 100. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunlara yer verdi: “Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın habercisi olmuştur. Samsun’dan sonra Erzurum, Sivas ve Amasya’ya yayılıp, buradan da tüm ülkeyi kaplayan bu ateş, Türk milletinin Kurutuluş Savaşı’ndan zaferle ayrılıp, ‘Cumhuriyet’i ilanı etmesiyle taçlandırılmasına vesile olmuştur. Kurutuluş Savaşı öncesi, esnası ve sonrasında olduğu gibi bugüne kadar bin bir türlü badireyle uğraşıp, Allah’ın izniyle hepsinden zaferle ayrılan Türk milleti bugün; büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi ve insani değerlere olan bağlılığıyla dünyanın yükselen güçleri arasında yer almaktadır. Bu gelişim, 2023 hedefiyle yola çıkan AK Parti iktidarıyla önümüzdeki yıllarda daha da büyüyecektir. Bunu da geleceğin yöneticileri olan pırıl pırıl gençlerimiz yapacaktır. Bundan dolayıdır ki; 19 Mayıs gibi ülkemiz için oldukça önemli olan bu tarih gençlerimize armağan edilmiştir. Ecdadımızın da vurguladığı gibi ‘yalnızca gençlerine önem veren milletler geleceğe umutla ve güvenle bakabilirler’. İşte bu nedenle, cennet ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan gençlerimizin önünü açmak için iktidar olduğu ilk günden bu yana yönetimde yer almalarını sağlayan, her kademede bu genç dinamiklere yer veren AK Parti, kendisine hedef koyduğu Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında en tepede yer almasını da genç ve çalışkan nüfus ile sağlamıştır. Bu vesileyle, gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.” dedi.
 
1000
icon
bulamlı 19 Mayıs 2019 10:40

sayın tutdere tütün için verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Taktınız istanbul seçimine ben geçim derdindeyim ,siz istanbul...size güvenmekle hata etmişiz. yakup taş ın dışında kimsenin bize faydalı olacağını sanmıyorum

0 0 Cevap Yaz
MUHAMMET ÇELİKHAN 19 Mayıs 2019 10:35

milletvekilleri ne zaman lider oldu.özellikle çelikhana hiç bir faydası olmayan chp milletvekili tutdere ve ak partili abd. toprak bizim liderlere ihtiyacımız yok.hele size hiç yok

0 0 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir