İçme Suyuyla Tarla Sulanması, Su Kesintilerine Sebep Oluyor

Çelikhan 10 Temmuz 2023 12:02
Videoyu Aç İçme Suyuyla Tarla Sulanması, Su Kesintilerine Sebep Oluyor
A
a

6 Şubat depremi sonrasında Su kaynaklarında meydana gelen azalmanın ardından, Tütün sezonunun başlamasıyla bazı tarlaların ve bahçelerin şebeke suyuyla sulanması, sık sık su kesintilerine sebep oluyor.

Geçen haftalarda su kesintileriyle ilgili olarak Çelikhan Belediyesi tarafından yapılan duyuruda:

"Değerli Vatandaşlarımız, 6 Şubat depreminden sonra ilçemiz şeyhmend su kaynağının kurumuş olmasından dolayı oluşan mağduriyetin farkında ve bilincindeyiz. Varolan Beypınarı içme suyu, günlük olarak yukarı ve aşağı mahalleye sırayla verilmektedir. Karmkuk içme suyunun ihalesi yapılmış olup çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmektedir. En kısa süre içinde bu sıkıntıyı çözüme kavuştaracağız. Bu süreçte yardım ve sabırlarınızı rica ediyoruz."

Ancak vatandaşlar su kesintisinin tek sebebinin deprem olmadığını, özellikle tütünlerin dikilmesiyle su kesintilerinin çok daha sık yaşandığını belirtti. 
Su kesintilerinde daha fazla olumsuz etkilenen bayanlar, mahalle aralarında dolaşarak şebeke suyuyla sulanan bazı tarlaları tesbit etti. 
Şebeke suyuyla kaçak olarak tarla ve bahçelerin sulanmasının vicdansızlık olduğunu ifade eden vatandaşlar, içecek su bulamadıklarını, temizlik yapamadıklarını ve bundan dolayı mağdur olduklarını belirtti.
Bu konuda Belediyeyi göreve davet eden vatandaşlar, içme suyuyla tarla sulayanların tesbit edilerek boruların kapatılmasını ve gerekli cezai işlemlerin uygulanmasını istedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir