Çelikhan TOKİ'de Sorunlar Bitmiyor!

Çelikhan 10 Aralık 2019 17:17
Videoyu Aç Çelikhan TOKİ'de Sorunlar Bitmiyor!
A
a

22-25 Ekim tarihleri arasında hak sahiplerine teslim edilen Çelikhan TOKİ Konutlarında başta su sıkıntısı olmak üzere sorunlar bitmek bilmiyor.

Yıllardır konutların bitirilmesi ve teslim edilmesi adeta yılan hikayesine dönen Toki konutları, nihayet bitti ve teslim edildi ancak vatandaşlar evlerine yerleştiği günden beri rahat yüzü göremedi.

-SULAR AKMIYOR-
Teslim edilen 252 konut ve açılışı yapılan okulda içme suyu günde 1-2 saat, bazen de iki günde bir akarken depolar dolmadığı ve sık sık Hidrofor arızası yaşandığı için vatandaşlar susuz kaldıklarını belirtti. Bazı binalarda  oturanlar itfaiye ve tankerlerle depolara su taşıdıklarını ancak bunun yeterli olmadığını ifade etti. Tarımsal sulamanın olmadığı bir dönemde bu şekilde olursa yaz döneminde büyük sıkıntılar yaşanacağını belirten vatandaşlar bu nedenle acilen bir çözüm bulunmasını istediler. 

-KALORİFERLER YANMIYOR-
Bir çok binanın ve okulun kalorifer tesisatında sorun olduğu, boruların yanlış bağlandığı ve bu nedenlerle evlerinin ve okullarının ısınmadığını belirten vatandaşlar, kış ortasında adeta kaderlerine terk edildiklerini belirtti.

-MÜTEAHHİT TÜM SORUNLARA KARŞI İLGİSİZ-
Tüm sorunları yetkililerle paylaştığını belirten Toki sakinleri, Müteahhitin hiçbir sorunu umursamadığını ve çözüm sunmadığını belirterek Kaymakam ve Belediye Başkanından yardım istediklerini ifade ettiler.

-TOKİ YOLU TEK ŞERİT-
Toki konutları bağlantı yolunun projede yirmi (20) metre genişliğinde olduğunu ama hazine arazisi olmasına rağmen birilerine peşkeş çekilerek daraltılıp tek şerit yapıldığını belirten vatandaşlar, iki aracın yanyana geçemediğini, özellikle kar yağdığında neredeyse trafiğe kapandığını belirterek, oralara henüz ev yapılmamışken yolun genişletilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Şikayetlerin Çelikhan Kaymakamı Abdullah Demirdağ'a aktarılmasıyla Kaymakam Demirdağ alana giderek incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında Kaymakam'a sorunları yerinde aktaran vatandaşlar Kaymakam'dan çözüm bulunmasını istediler..Resimde görüldüğü gibi yolun iki kırmızı alan arasında olması gerekirken sadece siyah çizgi ile belirtilen şekilde yapıldığı ve büyük oranda daraltıldığı görülmektedir.
1000
icon
mehmet 17 Aralık 2019 10:55

sayın belediye başkanı şimdiye kadar yaptığı projelerle taktir toplamıştır. TOKİ yolundaki acılan tarla ve yapılan yapılara da gerekli müdahaleyi yapacağından eminim . TOKİ yapılarını yapan müttehitten kaynaklı tüm sorunları belediye başkanına yüklemek son derece saçma ve gereksizdir .

1 0 Cevap Yaz
Hozatlı

Yaptığı hangi hizmet ile takdir topladı merak ediyorum o ancak koltukta oturmasını bilir yakında bastonla makama gider herhalde

0 0
Çelikhanlı 16 Aralık 2019 17:49

Hak ediyorsunuz iyi olmuş o yol bile size fazla bulut ne hizmet yaptı şimdiye kadar yine ona verdiniz size her şey müstahak beter olun umarım o dar yol tamamen başkanın akrabaları tarafından tarla yapılır arada bir gelen su gelmez olur kaloriferler yanmaz olur

0 0 Cevap Yaz
toki mağduru 13 Aralık 2019 14:57

yol çok dar.belediye aşırı ilgisiz belediyenin olup olmadığı belli değil sözde var. vay vay yazık güzel memleketime .2020 .ye gireceğiz milletin sorunlarına bakın.hala su ve yoldan şikayetçiysek başkan yılları boşa geçirdi demek.her şey ortada..sonrada zaman gelecek hakınızı helal edin diyecekler.her kes elini vijdanına koysun iyi düşünsün.olan insanımıza güzel çelikanımıza oluyor...................................iş işten geçtikten sonra ne çare.

0 5 Cevap Yaz
iskender 11 Aralık 2019 10:13

toki yolu neden bu kadar dar. yol güzergahına yapılan evler, açılan tarlalar a karşı devlet neden müdahalede bulunmuyor ki... başta belediye ve kaymakamlık olmak üzere.........yol etrafındaki tarlaların %100 ü belediye başkanının akrabalarına ait.bu yüzden mi görmezden geliniyor acaba

0 7 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir