Çelikhan Kırsalında, Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirildi

Çelikhan 25 Kasım 2020 17:12
Videoyu Aç Çelikhan Kırsalında, Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirildi
A
a

Adıyaman ve Çelikhan kırsalında gerçekleştirilen Şehit Uzman Çavuş M.Kürşat Yılmaz 90-91 operasyonlarında çok sayıda silah ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Yapılan operasyonlarda, 2016 yılında bir askerin şehit edilmesine neden olan saldırıda kullanılan, roket atarında aralarında bulunduğu çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca 18-19 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen Şehit Uzman Çavuş M.Kürşat Yılmaz 90-91 operasyonları kapsamında, Adıyaman ve Çelikhan kırsalında yapılan arazi arama tarama faaliyetinde bulunan, mağara ve plastik bidon içerisine gizlenmiş çok sayıda örgütsel doküman, hücum yeleği, mekap ayakkabı, pil bloğu, radyo, 1 adet RPG7 roket atar silahı ve 3 adet roket mühimmatı, 5 adet sevk mermisi, piknik tüpü ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Ele geçirilen roketin 2016 yılında Adıyaman merkez Boğaz köy Girik köprüsü mevkisinde Jandarma Er Mücahit Şimşek'in Şehit edildiği terör eyleminde kullanıldığı tespit edildi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir