Çelikhan Kaymakamlığına "Necdet Uçar" Atandı

Çelikhan 14 Temmuz 2020 11:41
Videoyu Aç Çelikhan Kaymakamlığına "Necdet Uçar" Atandı
A
a

13 Temmuz tarih 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Çelikhan Kaymakamlığına Ordu Kabadüz Kaymakamı Necdet UÇAR atandı.

31.08.2018 tarihinden atanıp 2 yıl görev yaptıktan sonra görev süresi dolan Çelikhan Kaymakamı Abdullah DEMİRDAĞ'ın Elazığ Vali yardımcılığına atanmasının ardından Çelikhan Kaymakamlığına Ordu Kabadüz Kaymakamı Necdet UÇAR atandı.

Kimdir?
1986 yılında Adana’da doğdu. İlkokulu Adana Birinci İnönü İlkokulu’nda, Ortaokulu Adana Sakarya İlköğretim Okulu’nda, Liseyi Adana İncirlik Lisesi’nde tamamladı. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü‘nden mezun oldu. Kaymakam Necdet UÇAR evlidir.
 
Kariyeri
 
2013 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu İçişleri Uzman Yardımcılığı sınavını kazanarak İçişleri Bakanlığında İçişleri Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. İçişleri Uzman Yardımcısı olarak görevine devam ederken İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Kütahya Kaymakam Adayı olarak başladı.
 
Sırasıyla Kütahya Valiliği‘nde İl Merkez stajı, Beypazarı ve Alaplı Kaymakamlığı‘nda refiklik stajı, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda ve Diyarbakır Valiliği’nde teftiş stajını tamamladı.  Daha sonra sırasıyla Kabataş, Dazkırı ve İbradı Kaymakam Vekilliği yaptı.  2018 yılında 8 ay süreyle İngiltere’de eğitim, inceleme ve araştırmalarda bulundu. İngiltere’nin Güvenlik sistemini yerinde inceledi. Geçici Köy Koruculuğu adlı Kaymakamlık tezi de bulunan Kaymakam Necdet UÇAR Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak 2018-2020 tarihleri arasında Ordu-Kabadüz Kaymakamlığı yaptıktan sonra 13 Temmuz tarih 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Çelikhan Kaymakamlığına atandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir