Çelikhan Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Doktoru Yok

Sağlık 28 Kasım 2018 07:30
Videoyu Aç Çelikhan Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Doktoru Yok
A
a

Adıyaman'ın en mahrum ilçelerinden biri olan Çelikhan’da yaşanan sağlık sorunlarına çözüm bulunmaması halkı mağdur etmeye devam ederken, ilçede kadın doğum doktorunun olmamasının büyük bir sorun olduğu ifade edildi.

Adıyaman ve Malatya arasındaki dağlık bölgede bulunan ve kış aylarının oldukça çetin geçmesi nedeniyle ulaşım sıkıntıları yaşanan Çelikhan'da kadın doğum doktorunun olmaması vatandaşlar tarafından tepki çekiyor. 
Rutin kontroller için bile Malatya ya da Adıyaman'daki hastanelere gitmek zorunda kalan vatandaşlar gittikleri yerlerde de sıra bulamadıkları için mecburen özel hastanelere gitmekteler. Özel hastanelerde ise muayene ve tetkik ücretlerinin oldukça yüksek olduğunu dile getiren vatandaşlar mağdur olduklarını belirtmekteler. Çelikhan köylerinin yolları da kış aylarında sık sık kapandığı için acil doğum hastaları paletli ambulansla Çelikhan'a, oradan da Adıyaman'a sevk edilmekte, bu da zaman kaybına sebep olmaktadır. Bu nedenlerle gerek Sağlık Bakanlığı yetkililerinin, gerekse seçim öncesi siyasilerin girişimlerde bulunarak bu sorunu çözmeleri gerekmektedir. 
1000
icon
orhan 29 Kasım 2018 05:02

kilit taşları daha mühim kadın doğum doktoruna ne gerek var ....

0 0 Cevap Yaz
02 02 28 Kasım 2018 11:48

Sayın editör bu konuyu dile getirdiğiniz için size çok teşekür ediyorum umarım bu haber gereken yere ulaşır gereken yapılır

0 2 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir