ÇELİKHAN DEVLET HASTANESİ KALİTE YÜKSELTTİ

Çelikhan 5 Haziran 2017 15:04
Videoyu Aç ÇELİKHAN DEVLET HASTANESİ KALİTE YÜKSELTTİ
A
a

2017 yılında da Çelikhan Devlet Hastanesi ekibinin çalışma azmi tescillendi…

Kısıtlı fiziki şartlara ve personel sayısına rağmen 2013 yılından bu yana sürekli olarak gerek fiziki yapıda düzenlemeler gerekse de sağlık personelinin eğitimleri ile halkımıza daha etkin hizmet veren Çelikhan Devlet Hastanesi, sağlıkta kalitede ve verimlilikte bölgemizde iyi düzeyde olduğunu kanıtladı. Geçtiğimiz aylarda açıklanan 2016 yılı Adıyaman İli değerlendirmelerinde kalitede 100 üzerinden 99,96 puan ile birinci sırada yer alarak hastane ekibinin verdiği emeğin sonucu olarak bir kez daha tescillenmiş oldu. Hastanemizin sahip olduğu uluslararası nitelikteki ISO 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, OHSAS 9001 kalite yönetim sistemi sertifikaları ve hizmetteki kalite anlayışımız böylelikle Sağlık Bakanlığımız tarafında da onaylanmış oldu. 2017 Ocak ayında yeni yapılan on yataklı çocuk servisinin faaliyete geçmesi ile çocuk hastalarımız bölgemizde daha konforlu tıbbi hizmet almaya başladı. Bölgesinde dijital hastane sürecine dahil edilen tek hastane olması ve tüm Türkiye’de ki değerlendirmeler neticesinde dijital hastane sürecinde üst sınıf hastane tanımlamasına layık olduğu belirlenen 31 hastane içine alındı. Hastanemiz, dijital çalışma prensibine sahip hastane olma ve halkımıza daha tatmin edici nitelikte hizmet verme yolunda hızla ilerlemektedir. Hizmet kalitesini her geçen yıl arttıran hastanemizde beş yataklı palyatif bakım merkezinin açılması yönünde Genel Sekreterliğimiz ile birlikte planlamamızı yaptık. Projelendirme süreci devam etmekte, ilerleyen bir kaç ay içinde aksilik olmaz ise yaşlı, engelli ve ileri aşamada kronik hastalığı olan hastalarımıza daha iyi hizmet vereceğimiz palyatif bakım merkezini açmayı düşünüyoruz. Bu yıl sonunda yatırım planlamasına alınan hastanemiz, yıl sonuna kadar ihale süreci tamamlanırsa yaklaşık iki-üç yıla kadar yeni binasında aynı istikrar ve kalite anlayışı ile halkın hizmetinde olacağı inancındayız. Öncelikle bu başarı öyküsünde yoğun emeği olan Hastanemizdeki ekip arkadaşlarıma, Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz’e, önceki dönem Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yapan ve şuan Saha Koordinatörümüz olan Dr. Hüseyin Şen’e, yine emeği geçen ve hastanemizde ki gelişimin her safhasında büyük etkileri olan bölgemiz Vekillerimize, Çelikhan Belediye Başkanımıza ve Kaymakamımıza, Çelikhan halkı ve Şahsım adına teşekkür ediyorum.
Kaynak : Çelikhan Haber
1000
icon
çlkhnlı 10 Haziran 2017 03:51

Diş kliniğinin hali içler acısı, kaç yıl oldu yerleşik bir uzman hekim yok, kalma ihtimali olan çelikhanlı uzman hekimler küstürülüp kaçırıldı. Bu mu kalite? Laboratuarınızda toplam kaç farklı test yapabiliyorsunuz? kaç tane tıbbi görüntüleme cihazınız var ve bu cihazlar ne zaman alındı? Kaç tane tam zamanlı uzman hekiminiz var?

0 3 Cevap Yaz
dişim ağrıyor. 6 Haziran 2017 21:37

iyi hoş diyorsunuzda beş yıl önce verilen diş hizmeti şimdi nerede. kimi diş için götürsek y malatya ya adıyamana yada araştırmaya sevk. diş bölümü antibiyotik merkezi olmş. daha önce yaptırdığım kaplamalara bu sene yaptıramıyorum. demek kalite artınca böyle oluyor.

0 3 Cevap Yaz
duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir