Çelikhan'da Sokak Hayvanlarına Mama Verildi

Çelikhan 5 Ocak 2021 21:19
Videoyu Aç Çelikhan'da Sokak Hayvanlarına Mama Verildi
A
a

Çelikhan Belediyesi tarafından COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama desteğinde bulunuldu.

Çelikhan Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Mustafa Bulut'un talimatıyla ilçenin çeşitli noktalarına mama bırakıldı. Boş araziler, sokaklar ve hayvanların uğrak alanlarına ulaştırılan yiyecek yardımı ile çok sayıda hayvanın soğuk ve açlık nedeniyle zarar görmeden hayatta kalması sağlandı.

Çelikhan Belediyesi Veteriner Hekimi Sabri Altun, sokak hayvanlarına her zaman büyük özen gösterdiklerini belirterek; "Hayvanlar da bizim dostlarımız. Zor zamanlardan geçtiğimiz bugünlerde, hayvan dostlarımızı da elbette unutmamalıyız. Alınan tedbirler nedeniyle artık insanlar dışarı çıkamadığından, sokak hayvanlarının yiyecek bulma ihtimali de giderek zayıflıyor. Şartlar onlar için de hayli zorlayıcı. Vicdan ve ahlak sahibi her bireyin insan sevgisini kazanabilmesi için öncelikle hayvan sevgisi yetilerinin gelişmesi gerekiyor. Hayvana değer vermeyen bir ümmet, insan ve tabiat sevgisinden de yoksun olacaktır. ” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir