Çelikhan'da Ağaç Dikme Etkinliği Düzenlendi

Çelikhan 11 Kasım 2020 19:31
Videoyu Aç Çelikhan'da Ağaç Dikme Etkinliği Düzenlendi
A
a

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan "Geleceğe Nefes" temalı ağaç dikme seferberliği kapsamında, Çelikhan'da fidanlar toprakla buluşturuldu.

Tüm yurtta Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım günü saat 11:11’de Türkiye genelinde 2023 noktayla eş zamanlı olarak, Çelikhan Mirsu Mesire Alanında gerçekleştirilen etkinlikte, 83 milyon fidandan ilçemizin payına düşen kısmı toprakla buluşturuldu.
​Geleceğe Nefes temalı 83 milyon fidan dikme etkinliğine Çelikhan Kaymakamı Necdet UÇAR, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa BULUT, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mahmut ALAN, daire amirleri, sitemiz Başyazarı Sabri Altın, muhabirimiz Mikail Ölmez ve vatandaşlar katıldı.

​Kaymakam Necdet UÇAR "Cennet yurdumuzun geleceğine nefes olmak için biz de gerek Kaymakamlığımız gerekse şahsımız ile bu güzel seferberliğine iştirak ettik. Ülke genelinde bereketli topraklarımıza emanet edeceğimiz 83 milyon fidan, bizden sonra gelecek nesillere bırakabileceğimiz mirasımızın en kıymetlisi olacak." ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Çelikhan'ın en önemli sorunu nedir?

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir